חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם או מתי מותרת אכילה או שתיה לפני התפילה?

תשובה:

אכילה ושתיה מטעמי בריאות או לקיחת תרופות מותרת לפני התפילה. וכן מותרת שתיית מים גם לאדם בריא. כמו כן נהוג להקל בשתיית קפה או תה עם סוכר לפני התפילה ואפילו בתוספת חלב כדי ליישב הדעת ולכוון כראוי, אולם יש להמנע מלשתותם באסיפת חברים. ( מ"מ יקדים ברכות התורה, השחר, וקצת מסדר הקרבנות)

פוסק: הרב יצחק יעקב פוקס

ספר: תפילה כהלכתה תשמ"ט

מקור: פרק ו' סעיפים יב- טו

תשובה נוספת:

עקרונית לא. אולם אם הסיבה שהרעב לא יפריע לו בכוונת התפילה אזי מותר.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: חלק א' הלכות תפילה סעיף 7

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: שבת

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה