חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

באיזו דרך ניתן לבשל בישול עצמי באכסניה?

תשובה:

בישול עצמי באכסניה

ישנן אכסניות שבהן יכול כל אורח לחמם או לבשל את האוכל הפרטי שלו במטבח האכסניה. מובן שמטבח כזה הוא בוודאי טרף, אלא שגם במטבח כזה ניתן להשתמש באופנים דלהלן:

■ ניתן להשתמש בקומקום חשמלי הנמצא במטבח או בחדר. ראוי להרתיח פעם אחת מים בקומקום ולשופכם, שמא הוכנס חומר אסור באכילה לתוך הקומקום (אפילו בתוך כלי).

■ החימום במתקני החימום השונים ייעשה כמבואר לעיל – כשהאוכל עטוף היטב. כאשר מדובר בתנור וכדומה, ניתן להשתמש בנייר אלומיניום או בתבניות חד פעמיות סגורות. במיקרוגל ניתן להשתמש בנייר, בניילון, בכלי פלסטיק כשר מכוסה או בכל רעיון מקורי אחר.[1] אם יש חשש לשאריות מזון טרף על דפנות התנור או המיקרוגל, יש להשתמש בשתי עטיפות, כשהחיצונה תהיה חד פעמית ותיזרק אחר כך. על כירי הגז ניתן להניח כל סיר (ההנחה היא שהאש שורפת כל שארית בישול קודם).

■ השימוש בכיורים - רצוי מאוד להקפיד לפני השטיפה שהכיור יהיה פנוי מכלים של גויים ונקי משאריות של אוכל טרף, אך גם כשהכיור נקי אין לשפוך על הכלים הכשרים שבכיור מים חמים, משום שהכיור עצמו הוא טרף. ניתן להשתמש במים חמים ברמת חום שאין היד סולדת בו - שיכול להכניס את ידיו לתוכם. אם הכלים של היהודי התלכלכו במזון שאינו כשר, כל עוד לא היה זה בחום שהיד סולדת בו, די לשוטפם בסבון (ניתן להשתמש גם בסבון של האכסניה, ואם נצרך להשתמש בסקוטש של האכסניה, ינקה אותו משאריות מאכל, וישתמש בו עם סבון הפוגם את הטעם הבלוע בו).

■ לאוכל קר ניתן להשתמש בשעת הצורך גם בכלים נקיים של האכסניה כדלעיל, מלבד חיתוך דברים חריפים בסכין.

■ ניתן כמובן להכשיר כלים של האכסניה בהגעלה במים רותחים או בליבון קל (עיינו לעיל בפרק הכשרת כלים).

פוסק: הרב אלישיב קנוהל והרב שמואל אריאל

ספר: ואכלת - ושבעת

מקור: פרק יג עמוד 239

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: חוץ לארץ

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה