חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר להזמין אורחים לשבת בידיעה שהם יגיעו תוך חילול שבת? אורחין אורח

תשובה:

הורים הרוצים להזמין את ילדיהם החילוניים (או אורחים אחרים) לשבת ויש סבירות שהם יגיעו לאחת הארוחות ברכב תוך חילול שבת, יהיה מותר בכל אופן להזמינם. אולם ההורים יקפידו להזמין אותם לכל השבת כולל לינה, גם אם הילדים יבחרו לבוא רק לאחת הארוחות.

פוסק: הרב אביעד אברהם סטולמן

ספר: פלא יועץ שו"ת

מקור: סעיף יז

תשובה נוספת:

אין להזמינו.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני שונות סעיף 31

תשובה נוספת:

המזמין אורח לסעודת שבת על מנת לקרבו ולהראות לו שלחן שבת או לקרבו ליהדות, מותר להזמינו גם אם יודע שיגיע ברכב, שהרי בלאו הכי הוא נוסע בשבת.
אולם אם מזמינו סתם שלא על מנת לקרבו ראוי להחמיר בזה.

פוסק: הרב פיינהנדלר

ספר: שו"ת אבני ישפה

מקור: חלק ז סימן צו ענפים א-ב

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: שבת

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה