חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

מתי ניתן להשתמש בצבא בכלי בשרי גם לאכילת מאכל חלבי?

תשובה:

כלי שנתבשל בו בשר קולט מטעם הבשר, ופולטו בבישול נוסף. אבל אם שמים בכלי מאכל קר – אין טעם הבשר יוצא מהכלי לאוכל.

מסיבה זו אפשר להשתמש בעת הצורך בכלי בשרי נקי באופן ארעי לאכילת מאכל חלב קר ולהפך. כמו כן מותר לקבל בגביעי אשל נקיים שתייה קרה בארוחה בשרית. (ע"פ ח"א נו, א-ד).

כאשר נועצים סכין בשרית בקרקע קשה, מותר לחתוך בה גבינה, אם אין סכין אחרת, ואין הנחתך חריף (יו"ד פט, ד), ונראה שכך הדין אם נרחצה הסכין בעזרת צמר פלדה (ע' ש"ך כב).

פוסק: הרב שלמה מן ההר,הרב יששכר גואלמן, פרופ' יהודה אייזנברג

ספר: דיני צבא ומלחמה

מקור: סעיף 129

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: צבא

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה