חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר לנגב ידיים אחרי נטילת ידיים כשיוצאים מבית הקברות?

תשובה:

המנהג הוא שאחרי שנוטלים ידיים אחרי לוויה, אין מנגבים את הידיים. אולם אחרי שיצא מבית קברות (יוארצייט וכו') מותר לכתחילה לנגב את הידיים, ואלה שלא נוהגים כך, הדבר  בגין טעות. כיוון שהסיבה נבעה מזה שפשוט אין מגבות בבתי קברות, ומתוך כך שלא ניגבו את הידיים, התחילו לומר שאסור לנגב את הידיים.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני יורה דעה עמוד קמח סעיף 172

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: בית קברות

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה