חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם לרב צבאי יש סמכות של מרא דאתרא?

תשובה:

לרב צבאי של גדוד, חטיבה, יחידה  וכו' אין דין של מרא דאתרא, לכן אם מתברר שהוא שוגה בהלכה אין חובה לשמוע בקולו. מאידך לרב הצבאי הראשי יש סמכות של מרא דאתרא.

פוסק: הרב שלמה זלמן אויערבאך

ספר: ועלהו לא יבול-הנהגות והדרכות, בעריכת הרב נחום סטפנקי

מקור: חלק שני, יורה דעה עמוד צג סעיף 61

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: צבא

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה