חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר להעלות לתורה עיוור או מי שאינו יודע כלל לקרוא?

תשובה:

מצד הדין, העולה לתורה צריך גם לקרוא או לפחות לקרוא בלחש מתוך הספר. המנהג הוא להקל ולהעלות עיוור וגם מי שלא יודע לקרוא.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: חלק ב' , הלכות קריאה בתורה סעיף 9 (וראה גם "עשה לך רב" חלק ו'. שאלה כ')

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: קריאת התורה

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה