חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם תשלום עמלה שגובים בעת שימוש בכספומט פרטי, נחשב לריבית?

תשובה:

המשתמש בכספומט הממוקם בחנות פרטית ובשל כך גובים ממנו עמלה, אין הדבר נחשב לריבית שהרי לא מדובר בהלוואה מצד בעל הכספומט.

פוסק: מכון התורה והארץ- שבי דרום

ספר: אמונה עתיך

מקור: תשרי תשעה 105 סעיף 31- הרב שלמה אישון, וראה שם עוד נימוקים

תשובה נוספת:

מותר למשוך כסף מכספומט של הבנק למרות שהבנק גובה עמלה, ואין בזה משום איסור ריבית, כיוון שהבנק אינו נוטל עמלה עבור המתנת המעות, כלומר עבור הזמן שמשך עד לזמן שהבנק גובה ממנו חזרה את הכסף, אלא זה תשלום חד פעמי עבןד עצם הפעולה.

פוסק: הרב משה בראנדסדרפער

ספר: היכל הוראה

מקור: חלק א הוראה קסד

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: ריבית

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה