חיפוש

חיפוש עפ"י נושאים:

חיפוש חופשי:

שאלה:

האם מותר להאזין לשירים בימי בין המצרים?

תשובה:

אין לשמוע או לנגן מוסיקה מכלי זמר, רדיו וכו',  אבל מותר לשמוע שירי קודש בבין המצרים כיון שכל מגמתם לעבודת ה' וכן מותר לשיר שירי קודש בפיו.
וכן מותר להאזין ברדיו לתוכנית מותרת אף על פי שיש מוסיקת רקע. מותר לשיר בכדי להרדים תינוק. יש מקילים  עד ר"ח אב לגבי ילדים קטנים הלומדים מוסיקה.

פוסק: הרב שלמה אבינר

ספר: שאילת שלמה - שו"ת

מקור: חלק א' סימן רס סעיף 2 וראה חלק ד' סימן קכב.

תשובה נוספת:

לפי הדעה המקילה, יש להימנע מלשמוע שירי שמחה, כדוגמת שירי חתונה, אבל מותר לשמוע שירים שאין בהם שמחה ולא עצב מיוחד, ובכללם רוב השירים כיום וכן רוב היצירות הקלסיות. מראש חודש אב מותר לשמוע רק שירי עצב. אין להשתתף בשלושת השבועות בקונצרט של מוזיקה כיון שיש בזה חגיגיות.

פוסק: הרב אליעזר מלמד

ספר: פניני - הלכה

מקור: זמנים, מנהגי שלושה שבועות פרק ח סעיף ד וסעיף ה

הלכה למעשה יש להתייעץ עם מורה הוראה

חפשו עוד ב: בין המצרים

חזרה לדף הקודם
הרשמה להלכה יומית
שם:
דוא"ל:
שליחה